Mézes élet a Science Caféban
Folytatódik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata. A Science Caféban ezúttal „Édes időkapszulák – miről mesélnek a mézek?” címmel Sajtos Zsófi, a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék PhD-hallgatója tart előadást május 18-án, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában (Debrecen, Csapó u. 30.).
Kutatói kiválóságok az egyetemen
Kimagasló eredménnyel szerepelt a Debreceni Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) pályázatain. Az intézmény 17 egysége viselheti az MTA Kiváló Kutatóhely címet, illetve 20 kutatócsoportja nyert összesen több mint 650 millió forint ELKH támogatást. A tervezett tudományos munka részleteit szerdán a Főépületben tartott tájékoztatón ismerhették meg az érdeklődők.
Tovább erősödik a TTK és a Jabil kapcsolata
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karára látogatott a Jabil Circuit Magyarország Kft. topmenedzsmentje. A TTK és a cég között évekre visszanyúló az együttműködés, ezt erősítették meg a felek a mostani tanácskozás alkalmával.
Egyetemi elismerések az MTA közgyűlésén
A Debreceni Egyetem több professzorát akadémikusai sorába választotta, Csernoch László tudományos rektorhelyettest pedig a testület elnökségébe delegálta a Magyar Tudományos Akadémia május 2-3-án az MTA Székházában rendezett éves közgyűlésén. Az eseményen átadták az MTA kitüntetéseit is.
Külföldi hallgatóknak a kutatásról
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán végzett tudományos munkáról, a TDK lehetőségeiről és az egyetem tehetséggondozási programjairól hallhattak a TTK angol nyelvű képzésben résztvevő hallgatói a külföldi diákokat tömörítő International Student Union (ISU) rendezvényén.
A halfaunánk védelméért
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar tudományos főmunkatársát, Nagy Sándor Alexet választotta elnökének a Magyar Haltani Társaság pénteken a XVIII. Magyar Haltani Konferencián. A Debreceni Egyetemen rendezett két napos szakmai tanácskozáson a természetes vizek élővilágának legfrissebb kutatási eredményeit mutatták be a szakemberek.
A földrajz ifjú tudósai versenyeztek
Az ország minden részéről érkeztek általános és középiskolás diákok a Less Nándor Földrajzverseny döntőjére. Mintegy nyolcvanan mérték össze földrajztudásukat pénteken, a föld napján és szombaton a Debreceni Egyetemen.
Mérföldkő a DE villamosmérnök-képzésében
Világszínvonalú elektronikai gyártástechnológia laboratóriummal gazdagodott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A DE és a partner vállalatok együttműködése révén a Villamosmérnöki Tanszéken kialakított laboratóriumban a hallgatók ipari körülmények között sajátíthatják el a legmodernebb gyártási technológiákat.
Nemzetközi dróntechnológiai workshop
A dróntechnológiai módszerek egységesítése volt a témája annak a nemzetközi tanácskozásnak, melyet a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Földtudományi Intézete szervezett. 23 országból érkeztek szakemberek a hiánypótló konferenciára.
Doktoravató ünnepség az egyetemen
Több mint két év elteltével újra nyilvános esemény keretében, családtagok, rokonok, ismerősök jelenlétében avathatta új doktorait a Debreceni Egyetem. A szombaton rendezett ünnepségen adták át a habilitált doktori és Professzor Emeritus címeket is.