Személyes megjelenést igénylő gyakorlatok (Hallgatói tájékoztató)

Tisztelt Hallgatók!

A járványügyi helyzet alakulása miatt bizonytalan, hogy a félév során a laboratóriumi gyakorlatok lebonyolítására mikor és milyen módon kerül sor. Ugyanakkor tájékoztatom Önöket, hogy mire számíthatnak a jelenlegi helyzetben:

• A végzős hallgatóknak a félév 2021. április 30-án befejeződik, így a végzős laboratóriumi gyakorlatokat mindenképpen on-line formában fogjuk megtartani, erről pontos információt a laboratóriumi gyakorlatok tárgyfelelőseitől, oktatóitól fognak kapni.
  • A nem végzős hallgatóknak 2021. május 14-ig tart a szorgalmi időszak. Azokat a nem végzős gyakorlatokat, amelyeknél megvalósítható az on-line oktatási forma, elkezdték, vagy a szakmai napokat követően el fogják kezdeni, ezekről kaptak vagy hamarosan kapni fognak a kurzus tárgyfelelőseitől, oktatóitól tájékoztatót.

A legnagyobb problémát azok a laboratóriumi gyakorlatok jelentik, amelyek - részben vagy egészében – csak személyes jelenléttel valósíthatók meg.

• Több olyan laboratóriumi foglalkozás is van, amelyek egy része on-line formában, illetve otthoni tananyag feldolgozással történik, de néhány alkalommal feltétlenül személyes jelenlétet igényel. Amennyiben ezen személyes jelenlétet igénylő alkalmak megtartását a járványügyi előírások lehetővé teszik májusban,  akkor ezeket a gyakorlatok be tudják fejezni, a gyakorlatokat lezárjuk. Amennyiben erre májusban nem lesz lehetőség, akkor a személyes megjelenést igénylő alkalmakat a következő félév elejére ütemezzük át, és az efélévi munkájukat, eredményeiket és a következő félév elején teljesített laboratóriumi munkájukat együttesen figyelembe véve zárjuk le a gyakorlatokat. Ezek a kurzusok a következők:
    • TKBL0301, TKBL0301-L, TKOL0301, TTKOL0301, TKOL0301-17: Szerves kémia IV. (biomérnök, kémia BSc, kémia tanár)
    • TTKML4301:  Szerves kémiai gyakorlatot (vegy.mérnök BSc)
    • TTKBL0512, TKBL0512-11, TKBL0512, TTKBL0503, TKBL0503. TTKOL0503, TKOL0503-17 TKOL0503: Műszeres analitika alkalmazásai; Analitikai kémia II. (kémia BSc, vegy.mérnök BSc, kémia tanár)
    • TTKBL0502, TTKML4501, TTBML7026_BM, TTKOL0502, TKOL0502: Elválasztástechnika II., Elválasztástechnika VI., Elválasztástechnika korszerű módszerei (kémia BSc, kémia tanár, vegy.mérnök MSc, Biomérnök MSc)
  • Azokat a laboratóriumi gyakorlatokat, amelyek teljes egészében személyes jelenlétet igényelnek a kari vezetés javaslatára a következő félév elejére ütemezzük át, tömbösített formában. Az átütemezett kurzusok az alábbiak:
    • TTKBL0411 Fizikai kémia II. laboratóriumi gyakorlat (II. évf. vegy.mérnök)
    • TTKML0406 Fizikai kémia VIII. : (vegyész MSc)
    • TTKML4401 Fizikai kémia és gyakorlati alkalmazások: (vegyészmérnök MSc)
    • TTKBL0101 (TTKML0101, TKML0112, TKOL0101-17,TKOL0101)  Általános kémia II, (I. évf.,kémia, vegy.mérnök, biomérnök BSc, kémia tanár, anyagtudomány MSc)
    • TTKBL0101_L Általános kémia II (I. évf. vegy.mérnök, levelező)
    • TTKBL0202, TTKOL0202, TKBL0504 Szervetlen kémia IV, Kvalitatív analitikai kémia (kémia BSc, kémia tanár)
    • TTKBL0141 (TKBL0141, TTKBL0142, TTKOL0142, TTBL0141, TKOL0141): Bevezetés a kémiába (I.évf. biol, fiz., földtud. BSc, biol., term.ism.tanár)
    • TTKBL0411 Fizikai kémia II. laboratóriumi gyakorlat (II. évf. vegy.mérnök)
    • TTKML0406 Fizikai kémia VIII. : (vegyész MSc)
    • TTKML4401 Fizikai kémia és gyakorlati alkalmazások: (vegyészmérnök MSc)
    • TTKBL0101_L Általános kémia II (I. évf. vegy.mérnök, levelező)
  •  Ennek pontos részleteiről a későbbiekben fognak tájékoztatást kapni. Arra azonban már most nyomatékosan felhívjuk az érintett hallgatók figyelmét, hogy ahhoz, hogy ezek az átütemezések technikailag megoldhatók legyenek, és a hallgatókat se állítsuk lehetetlen feladat elé azzal, hogy két héten keresztül reggeltől estig laboratóriumi gyakorlatuk legyen, – amennyiben erre lehetőség lesz – a gyakorlatokat augusztus utolsó hetében vagy szeptember első hetében elkezdjük, így az érintett hallgatóknak ezt a nyári program szervezésénél szem előtt kell tartani.
  • A laboratóriumi gyakorlatok átütemezése miatt az ebben a félévben nem teljesített kurzusok nem jelenthetnek hátrányt Önök számára. Az érintett kurzusokról a hallgatók jelentkezését a neptun rendszerben az oktató kérésére a szorgalmi időszak végéig törlik, a hallgatóknak ugyanakkor nem kell ezért különeljárási díjat fizetni. Ha további kurzusok épülnek egy átütemezett gyakorlati kurzusra, akkor a hallgató számára engedélyezni fogjuk az adott előfeltétel nélkül is a tárgyfelvételt. Ugyancsak nem származhat hátrányuk abból, hogy a nem teljesített kurzus kreditjei miatt esetleg a kötelezően előírt összkreditet a teljesített kreditek száma nem éri el.

Természetesen tudjuk, hogy a járványhelyzet az Önök helyzetét is nagyon megnehezíti. Így ahhoz, hogy az oktatásunk és az Önök képzettségének színvonala a járvány miatt a lehető legkevésbé csökkenjen, Önöktől felelős, átgondolt tanulás-tervezést és az oktatókkal való együttműködést várunk el. Ehhez az intézet oktatói is mindenben igyekeznek a lehető legtöbb segítséget megadni.

Dr. Várnagy Katalin igazgató                                                      Dr. Gyémán Gyöngyi, intézeti oktatási felelős

Kémiai Intézet                                                                                 Kémiai Intézet

Frissítés dátuma: 2021.04.09.