Publikációs Díj 2021

A Debreceni Egyetem Publikációs Díja kitüntetést az egyetem azon oktatója vagy kutatója részére adományozható, aki az egyetemen folyó kutatómunka eredményét rangos szakmai publikációban jelentette meg és publikációját az egyetemi adatbázisban hozzáférhetővé tette. Évente öt díj adományozható; egy-egy az egyetem kiemelt kutatási területein.

A kitüntetést az ünnepi eseményen öten vehették át:

A molekulatudomány területén Tircsó Gyula egyetemi docens, a Journal of the American Chemical Society folyóiratban megjelent munkájáért.

A fizika, számítás- és anyagtudomány területén Péli Zoltán posztdoktor a Physical Review D folyóiratban megjelent munkájáért.

A molekuláris medicina területén Sikura Katalin Éva tudományos segédmunkatárs a British Journal of Pharmacology folyóiratban megjelent munkájáért.

Az egészség- és környezettudományok területén Magura Tibor egyetemi tanár a Global Ecology and Biogeography folyóiratban megjelent munkájáért.

A humán tudományok területén Kalmár György egyetemi docens a Palgrave Macmillan kiadónál megjelent kötetéért.