Tudományos Diákköri konferencia a Természettudományi és Technológiai Kar Kémiai Intézetben

Az őszi Kémia TDK konferencián az érdeklődők 10 magyar és 3 angol nyelvű előadást hallgathattak meg a fiatal kutatóktól.

A 2023. őszi Kémia TDK-t 2023. november 24-én rendeztük meg a Kémiai Intézetben. A zsűrinek most is nehéz dolga volt, ugyanis 13 színvonalas pályamunkát mutattak be a fiatal kémikusok. Külön öröm volt, hogy három angol képzésben résztvevő hallgató is szerepelt a konferencián. A zsűri egy első, egy második, valamint két harmadik helyezést osztott ki.

A zsűri elnöke Prof. Dr. Gáspár Attila (Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék) volt, tagjai pedig Dr. Juhász László (Szerves Kémiai Tanszék) és Dr. Udvardy Antal (Fizikai Kémiai Tanszék). A zsűri egyhangú döntése alapján minden dolgozat részt vehet a Debreceni Egyetemen megrendezésre kerülő Kémiai és Vegyipari OTDK-n 2025-ben.

A TDK konferencia díjazottjai:

1. hely: Lakatos Gergő II. vegyész MSc, Napszél-indukált radiolízistermékek kémiai analízise kalcium-karbonátban (Témavezető: Dr. Juhász Zoltán tudományos főmunkatárs DE TTK Atommagkutató Intézet)

2. hely: Sajtos Gergő Zoltán II. vegyész MSc, Májspecifikus Mn(II)-alapú MRI kontrasztanyag-jelölt előállítása és jellemzése (Témavezetők: Prof. Dr. Tircsó Gyula egyetemi tanár, Váradi Balázs PhD hallgató, DE TTK Fizikai Kémiai Tanszék)

3. hely: Bosquit Glyssa May III. Vegyészmérnök BSc, Exploring the proton exchange in Mn(II) and Fe(III) complexes as an additional avenue to enhance the relaxivity of paramagnetic chelates (Témavezetők: Prof. Dr. Tircsó Gyula egyetemi tanár, Szilágyi Balázs PhD hallgató, DE TTK Fizikai Kémiai Tanszék)

3. hely: Ba Tan Tran V. Gyógyszerész Synthesis, characterization and cytotoxicity studies of (Ru(II), Co(III)) heterobimetallic complexes as hypoxia-activated anticancer drugs (Témavezető: Prof. Dr. Buglyó Péter egyetemi tanár, DE TTK Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék)

Továbbá gratulálunk Prof. Dr. Tircsó Gyulának (Fizikai Kémiai Tanszék), aki 2023. november 24-én vette át a Mestertanár Aranyéremet, amelyet olyan kiváló oktatók, kutatók kapnak, akik legalább 10 éve részt vesznek a TDK munkájában.

A Mestertanár Aranyérem 2023. évi nyerteseinek listája:
​​Mestertanár Aranyérmesek

Mindenkinek szívből gratulálunk!