Újabb elismerések Tanszékünk oktatóinak

2021. október 11-én ünnepélyes keretek között adták át a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán évtizedeken át kiemelkedő munkát végző oktatóknak és kutatóknak a TTK Katedra Díjakat. A kitüntetés vas fokozatát a pályáját 60 éve, a gyémánt fokozatát az 50 éve, az arany fokozatát a 40 éve kezdő oktató és kutató vehette át. Ebben az évben a A Természettudományi és Technológiai Kar Vas Katedra Díjában Dr. Kónya József nyugalmazott egyetemi tanár részesült kiemelkedő munkája elismeréseként.

A Vértes Attila Alapítvány, az MTA Radiokémiai Tudományos Bizottsága és a Magyar Kémikusok Egyesülete közreműködésével lebonyolított "Vértes Attila Ifjúsági Nívódíj" pályázaton Dr. Kovács Eszter Mária "Anionos és kationos radioaktív szennyezők megkötésére alkalmas szorbens előállítása" című, illetve Vörös Zoltán János PhD hallgató "Foszfátionok szorpciójának vizsgálata heterogén izotópcserével rendzina és réti talajon, valamint savanyú homoktalajon" című pályázatukkal és előadásukkal Különdíjban részesültek.

Sikereikhez szívből gratulálunk!