Bruckner Győző-fődíjat kapott Prof. Somsák László, a Szerves Kémiai Tanszék egyetemi tanára

Bruckner Győző-díj Kuratóriumának döntése alapján a 2020. évi Bruckner Győző-fődíj kitüntetettje Prof. Somsák László vegyész, az MTA doktora, egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem Kémiai Intézetének volt igazgatója, a Szerves Kémiai Tanszék korábbi vezetője a biológiailag aktív szénhidrátszármazékok tervezése és előállítása, valamint a szénhidrátkémiai szintézismódszerek kifejlesztése területén elért kiemelkedő eredményeiért.

A Richter Gedeon Nyrt. és a Magyar Tudományos Akadémia a szerves kémia – beleértve a bio-organikus, biokémiai gyógyszerkutatást és az azzal összefüggő analitikai, spektroszkópiás és elválasztástechnikai tevékenységet – területén végzett kiemelkedő munkásság elismerésére alapította a Bruckner Győző-díjat.

A díjátadásra a Magyar Tudomány Ünnepe nyitóünnepségén, 2020. november 3-án került sor.

A magasrangú kitüntetéshez gratulálunk!