Dr. Kéri Mónika - Fizikai Kémiai Tanszék

Diplomák, tudományos fokozatok:

• 2015: Ph.D. Kémiai tudományok (minősítés: summa cum laude)
  • 2008: Okleveles környezetkutató (vegyész szakirány) és angol-magyar szakfordító (oklevél minősítése: kiváló)

Tanulmányok:

• 2008-2015: Debreceni Egyetem, Kémiai Tudományok Doktori Iskola, Kémia Ph.D. (abszolutórium: 2012, védés: 2015)
  • 2007: TÜV Akadémia QMF Minőségbiztosítási tanfolyam
  • 2005-2007: Debreceni Egyetem, Idegennyelvi Központ, Angol-magyar szakfordító
  • 2002-2008: Debreceni Egyetem, Természettudományi Kar, Környezetkutató, vegyész szakirány

Főbb kutatási témák:

• Porózus adszorbensek (pl: szén alapú aerogélek) pórusszerkezetének vizsgálata NMR diffuziometria, relaxometria és krioporozimetria segítségével. Kis- és nagyterű NMR technikák optimalizálása szilárd anyagok (kőzetek, polimerek, stb.) hidratációs, szolvatációs tulajdonságainak leírására.
  • Makromolekulák oldatbeli jellemzése, ionokkal, nanorészecskékkel, gyógyszermolekulákkal való kölcsönhatásának vizsgálata 1D és 2D NMR, illetve pH-potenciometria alkalmazásával.
  • Az ivóvíz arzénmentesítése során keletkező arzénes vasiszap kezelése, ártalmatlanítási technológia kidolgozása, valamint az ártalmatlanított vasiszap elhelyezési lehetőségeinek vizsgálata.

Főbb oktatói tevékenység:

• Kolloidkémia laborgyakorlat (MSc vegyész, BSc kémia, gyógyszerész) magyar és angol nyelven
  • Környezeti kémia előadás és szeminárium (kémia tanárszak, környezettan és kémia BSc)
  • Környezeti kémia II. előadás, szeminárium és laborgyakorlat (MSc vegyész)

Tagságok, közéleti tevékenység:

• Kolloidkémiai munkabizottsági tag (MTA)
  • Környezeti Kémiai munkabizottsági tag (MTA)
  • MTA Köztestületi tag

Kitüntetések, díjak:

• MTA Kémiai Tudományok Osztályának publikációs díja (Kéri et al. CARBON 189 pp. 57-70.) (2022. május)
  • TTK Kiváló Fiatal Oktatója kitüntetés (2018)
  • Magnetic Moments in Central Europe 2017 konferencia poszter díja (2017)
  • MTA ATOMKI hónap cikke (Kéri et.al. Cellulose 22:(4) pp. 2211-2220.)  (2015.okt.)
  • Nemzeti Kiválósági Program Jedlik Ányos ösztöndíja (2013-2014)
  • Kémiai Doktori Iskola doktorjelölti ösztöndíja (2012-2013)

Publikációk